В Україні таки є достойні мистецькі події, які об’єднують літературу, візуальне мистецтво та навіть театр. І Книжковий Арсенал, який пройшов наприкінці квітня у Києві, є яскравим доказом цього факту. Це, безумовно, одна із найяскравіших та масштабних подій у культурному середовищі, і нам пощастило відвідати її вперше у цьому році.
Емоцій, вражень, знань та цікавої літератури набрались достатньо, бо, здається, що кожен куточок у приміщенні Мистецького Aрсеналу спонукає до цього.
Хочеться сказати декілька речей про Книжковий Aрсенал 2016, що ми виділили для себе:
1. Місце. Не секрет, що для великих мистецьких подій місце проведення є одним із найважливіших факторів. Тут все було ідеально — стара цегляна будівля, просторі зали, арки, вдале розміщення стендів видавництв та приміщень для майстер-класів, кожен зал виглядає по-різному та чимось виділяється. До того ж була велика вулична сцена. Навіть не віриться, що колись це був жіночий монастир)
2. Так як це Книжковий Арсенал, то неможливо не відзначити величезної кількості книг. Чесно, очі просто розбігались. Тішить, що українське книговидання виходить на досить хороший рівень як по складовій книг, так і по їх дизайну. Адже обкладинка це “обличчя” книги, а більшість при знайомстві звертають увагу саме на це, а вже потім розбираються із наповненням. Черги біля стендів видавництв таки говорять про те, що люди читають і багато читають.
3. Різноманітність івентів. Що тут говорити, програму на декілька сторінок навіть повністю прочитати важко, не те, щоб відвідати всі заходи. Але декілька для себе ми таки виділили. Приємним було, що в рамках Книжкового Aрсеналу багато уваги приділялось й ілюстрації. Майстер-класи по каліграфії та від об’єднання художників Pictoric порадували оригінальністю, насиченістю та якістю подачі матеріалу. Хотілось відвідати все і відразу, але час, на жаль, не зупинити.
Якщо говорити загалом, то такі події в першу чергу надихають і дають величезний поштовх до розвитку, адже ти бачиш, що абсолютно прості люди творять цікаві речі та готові ділитись досвідом. Ти ніколи не знаєш, де знайдеш своє натхнення — ми знайшли частинку свого на Книжковому арсеналі.